Perşembe , Aralık 24 2020

Zagg, Rakibi Mophie’yi Satın Alıyor!

Akıllı telefonlara aksesuar üreten iki büyük firma Zagg ve Mophie arasındaki rekabet daha önce tanık olduğumuz bir gelişme ile son bulacak gibi gözüküyor. Son zamanlarda işleri yolunda giden Mophie, rakip firma Zagg tarafından satın alınacak. Zagg, bu iş için 100 milyon dolar gibi bir bütçe ayıracak.

Çıkış noktasında sadece iphone ve ipad için ürünler üreten Mophie, işlerin iyi gitmesiyle birlikte alım oranlarının yüksek olduğu akıllı telefonlar için de çok satılan aksesuarlar üretiyordu.

iphone ve ipad modelleri için üretmiş olduğu aksesuarlarla özellikle kılıf modelleriyle birlikte iyi bir çıkış yakalayan Mophie, yapmış olduğu açıklama ile birlikte bu alanda bir sürpriz yaratmış oldu.

Zagg, yapmış olduğu açıklamada şirketi satın alacağını duyurdu.

Mophie, salt aksesuar üreten bir firma değil ya da kılıf üzerine kurulu bir firma değildir. Yüz kırktan fazla patentin sahibi olan bu marka öyle ki iphone’nin bile kendi telefonunun kılıfı için patenti Mophie’de olduğu için farklı bir model üretmek zorunda kalmıştır.

  Microsoft'un Kazancında Azalma Görüldü

Hakkında iyitekno

iyitekno.com editörleri daha önce farklı platformlarda uzun süredir bulunmakta. iyitekno.com bünyesinde buluşan iyitekno.com editörlerinin ortak yazıları iyitekno yazar başlığı altında yayınlanmaktadır. Bu yazar başlığı altında iyitekno.com'da bulunan tüm kategorilere ait yazılar bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir.

Samsung’dan Huwaei’ye Dava!

Teknoloji alanının devlerinden Samsung, başka bir teknoloji şirketi olan Huwaei'ye patent hakkı ihlalleri gerekçesiyle dava açtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir