Çarşamba , Kasım 3 2021

WordPress Youtube Abone Ol Butonu Ekleme Eklentili-Eklentisiz

WordPress’te youtube abone ol butonu nasıl eklenir? Blogger, wordpress, websitesinde videoların altına youtube abone ol butonu ekleme anlatımı. Bu yazıda Youtube Kanalına Abone Ol butonu nasıl eklenir onu anlattım.

Bilindiği üzere Youtube videoları ile birlikte para kazanma, daha çok kullanıcıya ulaşma ayrı bir pazar haline geldi. Bu işten ciddi paralar ve ciddi kullanıcılar kazanan insanlar, şirketler bulunmakta. Web sitenizin rağbet gören bir video bölümü varsa ya da youtube kanalınızın abone sayısını artırmak istiyorsanız, bu özellikten yararlanabilirsiniz. Peki ne yapmanız gerekiyor? Youtube Abone Ol butonunu siteme nasıl eklerim? İşte cevabı…

WordPress siteleri için youtube abone ol butonu ekleme amaçlı youtube-abone-oleklentiler hazırlanmış bu eklentiyi buradan indirebilirsiniz. (Eklenti worpdress üzerinden kaldırılmıştır.)

Eklentinin bileşenler kısmındaki görünümü ve sitenizdeki görünümü yandaki gibi olacaktır.

Bileşenlerde yer alan YouTube Subscribe Button bileşenine gerekli bilgileri giriyoruz. Burada YouTube Channel id ya da Kanal adınızı yazmanız yeterlidir. Kanal adınız henüz yoksa kanal idinizi yazacaksınız. Kanal idinizi de buradan öğrenebilirsiniz. Kanal kimliğinizi oraya yapıştıracaksınız.

  En Çok İndirilen Wordpress Eklentileri

Fakat eklentisiz yapabiliyorsanız ki zor bir uğraş gerektirmiyor. Bu eklentisiz yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Unutmayın ki ne kadar çok eklenti kurar ve aktif ederseniz sitenizin hızı, performansı az ya da çok bundan olumsuz etkilenecektir. Bu yüzden eklentisiz yapabileceklerinizi, kodlar yardımıyla yapmanızı tavsiye ediyorum.

Eklentisiz Youtube Abone Ol Butonu Ekleme

<iframe id=”fr” src=”http://www.youtube.com/subscribe_widget?p=Kanal isminizi buraya yaziniz.” style=”overflow: hidden; height: 105px; width: 300px; border: 0;” scrolling=”no” frameBorder=”0″></iframe>

Yukarıdaki kodu yazıda görünmesini istediğiniz yere yapıştırmanız yeterlidir. Yapıştırırken metin editörünüzün Metin kısmından yapıştırmayı unutmayın.

Hakkında iyitekno

iyitekno.com editörleri daha önce farklı platformlarda uzun süredir bulunmakta. iyitekno.com bünyesinde buluşan iyitekno.com editörlerinin ortak yazıları iyitekno yazar başlığı altında yayınlanmaktadır. Bu yazar başlığı altında iyitekno.com'da bulunan tüm kategorilere ait yazılar bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir.

WordPress Soru Cevap Eklentisi İndir

WordPress altyapılı sitenizde soru cevap olarak kullanacağınız bir sistem arıyorsanız bu yazımız ve yazımızın sonunda …

1 yorum

  1. Bilginiz olsun eklenti sıkıntılıymış kaldırımış
    Bu eklenti 3 Eylül 2019 itibarıyla kapatılmıştır ve indirilemez. Nedeni: Yönerge İhlali.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir