Salı , Aralık 22 2020

WordPress İçin Linux mu Windows Host mu Gerekiyor?

WordPress hosting için linux mu windows hosting mi satın almalıyım? WordPress, SMS, Vbulletin, joomla vb. hazır siteler için hangi hosting hizmeti almalıyım?

WordPress alt yapılı bir site açmaya karar verdiniz. Alan adınızı satın aldınız, sırada hosting hizmetini almak var. Hosting firmalarından satın alacağınız hosting hizmeti için sizlere farklı seçenekler sunulmakta. Bunlardan birisi Linux Hosting diğeri de Windows Hosting.

Peki, WordPress için hangi hostingi almalıyım?

WordPress, php yazılım olduğu için, PHP yazılımları ile oluşmuş websitesi hizmetine yönelik hosting tercihleriniz Linux Hosting olmalıdır.

Sadece wordpress için değil birçok hazır sistem için Linux Hosting hizmeti alınmalıdır. Bunlar arasında popüler hazır web sitesi yazılım sistemleri olan, vbulletin, SMF, phpbb, Joomla gibi hazır sistemler de bulunmaktadır.

Ayrıca kullanım kolaylığı, uygun fiyat ve yararlanbilinir kaynak sayısı bakımından Linux Hosting bir adım öndedir diyebilirim.

  Wordpress'in En Faydalı Eklentileri

Windwos hosting hangi siteler için alınır?

Yazılım dilleri asp, asp.net olan siteler için Windows Server hizmeti alınır.

Hakkında iyitekno

iyitekno.com editörleri daha önce farklı platformlarda uzun süredir bulunmakta. iyitekno.com bünyesinde buluşan iyitekno.com editörlerinin ortak yazıları iyitekno yazar başlığı altında yayınlanmaktadır. Bu yazar başlığı altında iyitekno.com'da bulunan tüm kategorilere ait yazılar bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir.

WordPress Soru Cevap Eklentisi İndir

WordPress altyapılı sitenizde soru cevap olarak kullanacağınız bir sistem arıyorsanız bu yazımız ve yazımızın sonunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir