Perşembe , Aralık 24 2020

Windows XP Her şeye Rağmen Zirvedekilerde!

Microsoft Windows XP’ye desteği bırakalı yaklaşık olarak 2 yıl oldu fakat XP kullanıcılarının XP’yi terk etmeye pek de niyeti olmadığını görebiliyoruz. Microsoft’un desteğini çekmesine rağmen kullanıcıların 1 numaralı tercihlerinden birisi olan Microsoft XP dünya sıralamalasında ilk üçte yer almayı başarmış durumda.

Net Applications tarafından yayınlanan yeni rapora göre, Windows XP dünya sıralamasında üçüncü sırada yer almış durumda.

Windows-XP

Windows 10’un piyasaya çıkmış olmasına karşın Windows 7 hala zirveler arasında kalabilmeyi başarabildi. %51.89’luk bir paya pazar payına sahip olan Windows 7 zirvedekiler içindeki yerini bir süre daha koruyacak gibi gözüküyor. Bu arada Windows 10 da hızlı bir şekilde pazardaki piyasasını artırmaya devam ediyor. Windows 10’un pazar payı şu an için %14.15 ile 2. sırada yer alırken, 3. sırada Windows 7’yi görüyoruz ki o da pazar piyasasında %10.90.

Büyük bir hayal kırıklığı olan Windows 8 ise %9.56’ya kadar düştü.

  Dünyanın En Hızlı İnternetine Sahip 10 Ülke! Türkiye?

Hakkında iyitekno

iyitekno.com editörleri daha önce farklı platformlarda uzun süredir bulunmakta. iyitekno.com bünyesinde buluşan iyitekno.com editörlerinin ortak yazıları iyitekno yazar başlığı altında yayınlanmaktadır. Bu yazar başlığı altında iyitekno.com'da bulunan tüm kategorilere ait yazılar bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir.

Hangi Hosting Firması Daha İyi? Kullanıcı Yorumları

Hangi hosting firmasını kullanmalıyım? Türkiye’de en iyi hizmet veren hosting firmaları hangileri? Hosting firmaları tavsiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir