Cuma , Aralık 25 2020

WhatsApp Kullanıcı Sayısı Rekorunu Kırdı!

WhatsApp, kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. WhatsApp’ın gerçek kullanıcı sayısı ne kadar? Whatsapp’ta ne gibi yenilikler bizi bekliyor?

Son zamanların en hızlı büyüyen sanal iletişim platformlarının başında gelen WhatApp, akıllı telefonların olmazsa olmaz programları arasında kabul ediliyor artık. 1 Milyar kullanıcıya ulaşan WhatsApp kendi rekorunu da kırmış oldu.

WhatsApp’ın resmi blog sayfasında yer alan haberde, bu uygulamanın 1 milyar kullanıcıya ulaştığı ve dünya üzerinde her 7 kişiden birinin WhatsApp kullandığı sonucunu ortaya koydu.

Şirketin daha öncesinde ortaya koyduğu ve yıllık 1 dolar gibi bir rakamın kullanıcılardan talep edilen paranın iptal edilmesinin bu sonucu ortaya çıkarıp çıkarmadığına yönelik herhangi bir açıklama yapılmasa da WhatsApp’ın hem basit, sade kullanılır yüzü ve ücretsiz oluşu kısa zamanda bu denli büyük kullanıcı oranlarına ulaşmasını sağladı diyebiliriz.

Bununla yetinmeyen şirket, 1 milyar kullanıcısı olan WhatsApp için henüz bekleyen 6 milyarlık bir kullanıcı daha olduğunu söylüyor. Ve ek olarak WhatsApp’ın daha basitleştirileceğini, güvenliğin daha da artırılacağını ekliyorlar.

  Facebook’ta “durum çok ciddi” kandırmacası

WhatsApp, 2014 Şubat’ında Facebook şirketi tarafından satın alındı ve o tarihten itibaren sade yüzünde karar kılınarak değişik yenilikler getirildi. Sesli konuşmanın artık kullanılabilir olduğu WhatsApp’ı gelecekte videolu görüşme ve facebook uyumu bekliyor.

Hakkında iyitekno

iyitekno.com editörleri daha önce farklı platformlarda uzun süredir bulunmakta. iyitekno.com bünyesinde buluşan iyitekno.com editörlerinin ortak yazıları iyitekno yazar başlığı altında yayınlanmaktadır. Bu yazar başlığı altında iyitekno.com'da bulunan tüm kategorilere ait yazılar bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir.

Samsung’dan Huwaei’ye Dava!

Teknoloji alanının devlerinden Samsung, başka bir teknoloji şirketi olan Huwaei'ye patent hakkı ihlalleri gerekçesiyle dava açtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir