Çarşamba , Aralık 23 2020

Telefonun Şarjını Çabuk Bitiren Uygulamalar

Telefon sarjını çabuk bitiren uygulamalar hangileri? Hangi uygulamalar telefonun sarjının çabuk bitmesine yol açıyor?

Öncelikle telefon şarjının çabuk bitmesinin tek sebebini uygulamada aramak yanlıştır. Telefon kullanımında şarjın çabuk bir şekilde bitmesine genellikle oyun uygulamaları ve hücresel verinin (telefon interneti) uzun ve aktif bir şekilde kullanılması yol açmaktadır.

Facebook

Facebook, telefon şarjını en çok yiyen uygulamar arasında birinci sırada. ister iOS olsun isterse Android işletim sistemine sahip telefonunuz olsun fark etmiyor, Facebook sarjı tüketme konusunda liderliği kimseye bırakmıyor. Bunun nedeni de en çok kullanılan uygulamar arasında birinci olması. Facebook’ta baktığınız fotoğraflar, resimler, izlenen videolar hem kotayı tüketmekte hem de sarjı.

Maps – Harita Uygulamaları

Kaybolduğumuzda, bilmediğimiz diyarlara, yollara yelken açtığımızda imdadımıza yetişen harita uygulamaları, fark etmiş olabilirsiniz, oldukça hızlı bir şekilde sarjı azaltabiliyor.

  iPhone 6 İncelemesi

Kamera Kullanımı

Kamerayı kullandıktan sonra açık bırakmamaya özen gösterin. Zira kamera açıkken telefonun sarjı su gibi akıp gidebiliyor.

Oyunlar

Akıllı telefonlarda vakit öldürmenin en etkili yöntemi oyun oynamak. Bu oyunlar da elbette sarjın daha hızlı tükenmesine yol açıyor.

Twitter – İnstagram

Sosyal paylaşım platformlarında gezindiğimiz zaman telefon şarjlarının da aşağıya doğru daha hızlı gezindiğini görebilirsiniz.

Hakkında iyitekno

iyitekno.com editörleri daha önce farklı platformlarda uzun süredir bulunmakta. iyitekno.com bünyesinde buluşan iyitekno.com editörlerinin ortak yazıları iyitekno yazar başlığı altında yayınlanmaktadır. Bu yazar başlığı altında iyitekno.com'da bulunan tüm kategorilere ait yazılar bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir.

WhatsApp Sohbet Grubundaki Kişi Sayısı Limitini Artırdı!

WhatsApp sohbet gruplarına en fazla kaç kişi katılabilir? Whatsapp sohbet katılımcı sınırı, limiti kaçtır? WhatsApp …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir