Perşembe , Aralık 24 2020

Tarayıcı Anasayfa Değiştirme Problemi ve Çözümü

İnternet tarayıcınızın giriş sayfasını değiştiremiyorsanız problemin çözümünü buradan okuyabilirsiniz. İnternet giriş sayfası değiştirme problemi ve çözümü.

Zaman zaman yaşanan ve birçok kişinin yaşamış olduğu problemler arasında yer alan internet giriş sayfasının değiştirilememesi sorununun çözümü oldukça basit olsa da bu çözüm yolu bilinmediğinde kullanıcıları oldukça sinirlendirip endişelendirebiliyor maalesef.

Google Chrome giriş sayfası olsun ya da internet explorer giriş sayfası otomatik olarak değişiyorsa bunun çözümü için birbirinden farklı alternatif yöntemler bulunmakta. Bunları sıralamak gerekirse:

  1. Yöntem

Başlat / Çalıştır / Regedit / HKEY_CURRENT_USER / Software / Microsoft / Internet Explorer / Main anahtarında bulunan adresi değiştirin.

2. Yöntem

HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Internet Explorer \ Control Panel

Dizinini takip ederek git. Yan Tarafta Bulunan Homepage’e sağ tıklayıp Değiştir i seç “1″ olan değeri “0″ olarak değiştir.

3. Yöntem

* Başlat / çalıştır
* gpedit.msc
* Kullanıcı Yapılandırması
* Windows Ayarları
* İnternet Explorer Bakımı
* URL’ler
* Önemli URL’ler
* 1. seçeneğe anasayfanız olmasını istediğiniz url’yi yazın.

  Adil Kullanım Kotası Kaldırılacak mı?

Programla Anasayfanızı  Düzeltebilirsiniz.

Yukarıda verilen yöntemleri yapamıyorsanız, bana bir program söyleyin program bu sorunu çözün diyorsanız:

AnaSayfa Kurtarma Programı Olarak bilinen AdwCleaner programını sizlere öneriyoruz. Programı kurun ve çalıştırın. Anasayfanın değiştirilmesini engelleyen virüsler program tarafından tespit edilip kaldırılacaktır.

Adwcleaner İndir

Hakkında iyitekno

iyitekno.com editörleri daha önce farklı platformlarda uzun süredir bulunmakta. iyitekno.com bünyesinde buluşan iyitekno.com editörlerinin ortak yazıları iyitekno yazar başlığı altında yayınlanmaktadır. Bu yazar başlığı altında iyitekno.com'da bulunan tüm kategorilere ait yazılar bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir.

Bilgisayar Güvenliği İçin Gerekli Temel Önlemler

Bilgisayar güvenlik önlemleri nelerdir? Bilgisayar için gerekli temel güvenlik önlemleri nelerdir? PC için temel güvenlik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir