Salı , Aralık 22 2020

Sitenizdeki Yazılarınız Otomatik Olarak Twitter’da Paylaşılsın (Eklentisiz)

WordPress sitenizde ya da rss özelliği bulunan farklı bir altyapı ile hazırlanan websitenizde yayınlanan yazılarınızın otomatik olarak twitter üzerinden yayınlamanız oldukça basit birkaç işlem sonrasında gerçekleşebiliyor.

Yazılarınızın Twitter üzerinden otomatik olarak eklentisiz bir şekilde yayınlanabilmesi için kullanacağımız platform ücretsiz bir servis olan Feedburner olarak.

Öncelikle bir gmail hesabımızın olması gerekiyor. Gmail hesabımız aktif iken https://feedburner.google.com adresine giriyoruz. Daha önce açmış olduğumuz feeds’leriniz varsa listelendiğini göreceksiniz.

yazilari-oto-twitter-paylasma

Eğer yazılarınızın yayınlandığı websiteniz için daha önce bir feeds oluşturmamış iseniz Next’e basarak oluşturuyorsunuz.

ucretsiz-feeds-olusturma

Next diyoruz ve  oluşturuyoruz. Bu aşamadan sonra çıkan bir şey olursa yine next diyorsunuz. Ve aşağıdaki bir sayfa çıkıyor.

wordpress-twitter-oto-paylasma

Daha sonra buradan Publicize yazan sekmeye tıklıyoruz.

wordpress-twitter-otomatik-yazi-paylasma

Daha sonra sol menüde yer alan Socialize yazan bağlantıya tıklıyoruz. Ve çıkan bölümde Add a Twitter Acount bağlantısına tıklayarak yazıların paylaşılacağı twitter hesabına bağlanıyoruz ve uygulamayı paylaşım yapabilmesi için yetkilendiriyoruz. Yetkilendirdikten sonra yine aşağıdaki sayfanın sonunda bulunan Activate butonuna tıklıyoruz. Ve sitenizde yayınlanan yazıların bir süre sonra otomatik olarak twitter üzerinden yayınlandığını göreceksiniz. Bu konuda sıkıntı yaşarsanız, yorum atarak yardım alabilirsiniz.

  Adsense Nedir? Google Adsense Başvurusu Nasıl Yapılmalı?

yazilari-oto-twitleme-eklentisiz

Hakkında iyitekno

iyitekno.com editörleri daha önce farklı platformlarda uzun süredir bulunmakta. iyitekno.com bünyesinde buluşan iyitekno.com editörlerinin ortak yazıları iyitekno yazar başlığı altında yayınlanmaktadır. Bu yazar başlığı altında iyitekno.com'da bulunan tüm kategorilere ait yazılar bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir.

WordPress News Ticker Eklentisi Ücretsiz

WordPress news ticker eklentisini buradan ücretsiz ve direk indirebilirsiniz. WordPress’te son yazılarınızı kayan yazı vb. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir