Salı , Aralık 22 2020

Samsung’dan Yeni RAM Teklonojisi ile Hızlı Telefon

Samsung, Galaxy J2 Pro’nun tanıtımının ardından şimdi de yeni bir RAM kullanım teknolojisi tanıttı. Turbo Speed Technology (TST) isimli bu teknolojiyle, akıllı telefonların daha hızlı bir şekilde uygulama açması ve RAM kullanımının düzenlenmesi vadediliyor.

Teknolojioku’nun haberine göre, Turbo Speed Technology, akıllı telefonlara daha fazla RAM koymak yerine, RAM’i tüketen uygulamaları kapatma mantığıyla geliştirilmiş. Bu nedenle Samsung, siz kapatsanız bile arka planda sürekli olarak çalışan ve RAM’i tam anlamıyla işgal eden iletişim uygulamalarını (telefon etme, mesajlaşma) ve yaratıcılık uygulamalarını kapatılabilir hale getirmiş.

Aynı zamanda uygulamaların RAM kullanımı da minimuma indirgenmiş. Bu RAM kullanım düzenlemesiyle birlikte istediğiniz uygulamalar için daha fazla RAM alanı kaldığını belirten Samsung, 2 GB RAM’i olan Galaxy J2 Pro’nun 4 GB RAM’i olan akıllı telefonlardan %40 daha hızlı olduğunu iddia ediyor.

  Yeni Emojiler Kapıda!

Hakkında iyitekno

iyitekno.com editörleri daha önce farklı platformlarda uzun süredir bulunmakta. iyitekno.com bünyesinde buluşan iyitekno.com editörlerinin ortak yazıları iyitekno yazar başlığı altında yayınlanmaktadır. Bu yazar başlığı altında iyitekno.com'da bulunan tüm kategorilere ait yazılar bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir.

Brezilya’da WhatsApp Yasaklandı!

Brezilya'da dünyanın en çok kullanılan ücretsiz mesajlaşma servisi WhatsApp'a erişim engeli getirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir