Çarşamba , Aralık 23 2020

Oynanması Yasak Olan Oyunlar!

Türkiye’de yasaklı oyunlar çıktı. Hangi oyunların hangi ilde oynanması, oynatılması yasaklandı? Yasaklı oyunlar arasında hangi oyunlar var?

Gösterimi yasaklanan filmleri, yasaklanan kitapları daha önce duymuş ya da tanık olmuştuk. Şimdi ise yasaklanan oyunlara tanık olduk. Türkiye genelinde olmasa da Antalya genelinde yasaklanan oyunlardan bahsediyoruz.

Antalya Valiliği tarafından yapılan çalışma sonucunda alınan karar ile aşağıda sıralanan oyunların Antalya il sınırları içerisinde oynanması, oynatılması yasaklandı.

Bloodrayne ve Bloodrayne 2
Grand Theft Auto serisi
Hitman serisi
Global Operations
Sniper Elite
Battlefield serisi
Wolfenstein serisi
The Godfather ve The Godfather II
Metin2
Knight Online
Call Of Duty serisi
Half Life serisi

Yan tarafta sıralanan oyunların Antalya ilinde 18 altı yaş grubu için oynanması ya da oynatılması yasaklandı.

Tabi bu kararın uygulabilirliği tartışılır. Bu oyunların içinde yer alan Half Life, Knight Online, Metin2, Call Of Duty gibi belli başlı oyunlar özellikle 18 yaş altı genç ve çocukların oldukça ilgisini çekmekte ve çok fazla rağbet görebilmekte.

  Samsung'dan Yeni RAM Teklonojisi ile Hızlı Telefon

Hakkında iyitekno

iyitekno.com editörleri daha önce farklı platformlarda uzun süredir bulunmakta. iyitekno.com bünyesinde buluşan iyitekno.com editörlerinin ortak yazıları iyitekno yazar başlığı altında yayınlanmaktadır. Bu yazar başlığı altında iyitekno.com'da bulunan tüm kategorilere ait yazılar bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir.

Samsung’dan Huwaei’ye Dava!

Teknoloji alanının devlerinden Samsung, başka bir teknoloji şirketi olan Huwaei'ye patent hakkı ihlalleri gerekçesiyle dava açtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir