Cuma , Aralık 25 2020

iOS 10 Hangi Cihazlarda Kullanılacak? Ne Gibi Yenilikler Var?

Tüm dünyada iPhone ve iPad kullanıcılarının merakla beklediği iOS 10’u erken denemek isteyen kullanıcılar için yeni sürümün ikinci deneme sürümü kullanıcılara sunuldu. iOS 10’un bu ikinci beta sürümü ile işletim sisteminin yeni özelliklerini şimdiden deneyebilirsiniz. Yeni beta ile birlikte iOS 10’da olacak yeni özellikler de belli oldu.

iOS 10’DA NE GİBİ YENİLİKLER OLACAK?

Sonbaharda çıkması beklenen iOS 10’da en dikkat çekici özelliklerden kilit ekranın yeni tasarımı. Apple, 9 yıl önce çıkan ilk iPhone’dan bu yana kilit ekranında ilk defa bu kadar büyük bir değişikliğe gitti. Artık iPhonelar kaydırma yoluyla değil “Home” yani cihazın ana tuşu ile açılacak. Ayrıca cihazı kaldırarak açabilme özelliği de geliyor.

iOS 10’da bildirimlerin yepyeni bir görünümü olacak. Baloncuklar biraz daha büyük ve ayrık görünecek. Mesajlara da yeni stickerlar ve farklı arka plan özellikleri gelecek. Aynı zamanda ekranı yan tutarak mesajları el yazısıyla yazma imkanı sağlayacak.

  En iyi ve Ücretsiz Popüler iPhone Oyunları

iOS 10 üzerinde öngörülü klavye kullanıyorsanız bir kelime yazdığınız zaman o kelimeyle ilgili emoji ortaya çıkacak. Aynı zamanda iMessage uygulamasında gönderilen fotoğraf veya mesajlara tepkiler verilebilecek.

Yeni widgetler eklenecek ve haritalar yeni bir görünüme kavuşacak. Elbette Apple’ın müzik platformu Apple Müzik de yenileniyor. Aynı zamanda iOS 10 yerleşik uygulamaları silebilmenize de imkan tanıyor.
En dikkat çekici özelliklerinden biri de yeni ev uygulaması. Bu uygulama sayesinde akıllı evlerde kapıların kilitlerini açma, panjurları kapatma gibi işlemlerinizi iPhone’unuzdan yapabileceksiniz.

iOS 10 HANGİ CİHAZLARA GELECEK!

Apple konferasında verilen bilgiye göre iOS 10 işletim sistemi iPad 4. jenerasyon, iPad Air, iPad Air 2, iPad Pro, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPod touch 6. jenrasyon, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus cihazlarına gelecek.

Hakkında iyitekno

iyitekno.com editörleri daha önce farklı platformlarda uzun süredir bulunmakta. iyitekno.com bünyesinde buluşan iyitekno.com editörlerinin ortak yazıları iyitekno yazar başlığı altında yayınlanmaktadır. Bu yazar başlığı altında iyitekno.com'da bulunan tüm kategorilere ait yazılar bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir.

iOS 9.3 Beta 3 Güncellemesi Aktif!

Apple, iOS 9.3 Beta 3 güncellemesini geliştirici kullanıcılar için yayınladı. Bu güncellemeyle birlikte hangi yenilikler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir