Perşembe , Aralık 24 2020

İnanılmaz Youtube İstatistikleri!

Youtube, her ne kadar sıradan görünen ara yüzüyle kullanıcı dostu ve anlaşılır, basit bir yapıya sahip gibi gözükse de aşağıda sizlere göstermiş olduğumuz istatistikler Youtube’un ne kadar büyük bir alt yapıya sahip olduğunu anlamanıza yardımcı olacak.

Adele’nin Hello’su 5 günde 100 milyon kez izlendi.

Bir video düşünün ki üzerinden sadece 5 gün geçmesine rağmen 100 milyon kere izleniyor, işte bu Youtube’un ne kadar geniş bir kitleye seslendiğini göstermektedir. Bu izlenme youtube üzerinde en kısa sürede 100 milyona ulaşan izlenme sayısı bakımından da zirveleri zorladı. Bu alanda 1. sırayı PSY’nin Gentleman videosu olmuştu.

Youtube’da en çok izlenen video hangisi?

Kullanıcıların ilgisini çekebilecek düzeyde videolar çok hızlı izlenme sayılarını artırırken bu sayılar milyonları çok çabuk görebiliyor. Fakat şu ana kadar en çok izlenen video 2,5 milyarlık gibi devasa bir izlenme sayısına ulaşan PSY’nin Gangnam Style klibi oldu.

  Wordpress Kurulumu Nasıl Yapılır? (Resimli Videolu Anlatım)

Videoların %30’u izleniyor

Bu konuda uzman bir mühendisin yaptığı açıklamaya göre, Youtube üzerindeki videoların sadece %30’u sitenin trafiğinin neredeyse tamamını oluşturduğunu ifade etmekte.

Dünyanın %33’ü Youtube’da

Genel olarak Youtube’da 1 milyar aktif kullanıcı bulunmakta, bu oran da gösteriyor ki dünya nüfusunun 3’te 1’i youtube’da video izliyor, paylaşıyor, yorum yapıyor vs.

Sadece 1 dakikada 400 Saatlik Video!

2015 verilerine göre ortaya çıkan sonuçlarda, Youtube’a dakikada 400 saatlik uzunlukta video yüklemesi gerçekleşiyor. Bu oran 2016’da artacak gibi gözükmekte.

Mobil Kullanım Oranı

Youtube kullanıcılarına baktığımızda bu kullanıcıların %50’si mobil kullanıcılar ve bu kullanıcıların video izleme süresi ortalama 40 dakika ve bu oldukça uzun bir süre mobil video izleme süresi için.

Hakkında iyitekno

iyitekno.com editörleri daha önce farklı platformlarda uzun süredir bulunmakta. iyitekno.com bünyesinde buluşan iyitekno.com editörlerinin ortak yazıları iyitekno yazar başlığı altında yayınlanmaktadır. Bu yazar başlığı altında iyitekno.com'da bulunan tüm kategorilere ait yazılar bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir.

Portekiz Fransa HD Maç Özeti İzle Euro 2016 Finali

Euro 2016’da Portekiz ile Fransa karşı karşıya gelmişti. Birçok yorumda Fransa bu finalde kupaya yakın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir