Perşembe , Aralık 24 2020

Hangi Hosting Firması Daha İyi? Kullanıcı Yorumları

Hangi hosting firmasını kullanmalıyım? Türkiye’de en iyi hizmet veren hosting firmaları hangileri? Hosting firmaları tavsiye ve eleştirileri.

Evet, Türkiye’deki ciddi bir problemle karşı karşıyayız. Hosting problemi. Uzun bir süredir web sitesi sahibi iseniz. İlla ki bu konuda sıkıntınız olmuştur. Türkiye’de de yurt dışında olduğu gibi onlarca, yüzlerce hosting ve domain firmaları mevcut. Peki bu firmalar içerisinde hangileri sizi en az seviyede üzecek? Hangi hosting firması size ihtiyacınız olduğu zamanda ciddi bir yardım hizmeti verebilecek kalitede?

Bu yazıyı öncelikle kendi deneyimlerim üzerinden yazarken, aynı zamanda internet kullanıcıları tarafından hosting firmaları için yapılan yorumlara da göz gezdirdim. Tabi bu yorumların kimi gerçek kullanıcılar, müşteriler tarafından yapılırken kimisi de firmaların kendileri tarafından yapılmakta.

Öncelikle kendi deneyimlerim üzerine önerebileceğim firmalar

Natro, bu firma ile hali hazırsa sürdürdüğüm web sitesi hosting hizmetleri mevcut. Zaman zaman ufak çaplı problemler olsa da bu firma bu alanda prof. hizmet vermekte. Yani teknik işlemleriniz için açtıkları kullanım panelinizde herhangi bir takılma olmadan her şeyi yapabiliyorsunuz. Fiyatları konusunda pek de ucuz değil. Örneğin vps hizmeti alacaksınız oradaki fiyatın yarısına da vps hizmeti alabileceğiniz hosting firmaları mevcut. Örneğin ram 2 gb olan vps hizmeti aldığım bir hosting firması var anlık ortalama 80-90 buldu mu site kapanıyor. Ucuz etin yahnisi yavan olur.

  Tarayıcı Anasayfa Değiştirme Problemi ve Çözümü

isimtescil, bu firmayı hosting üzerine önermiyorum. Uzun zaman oldu bu firmadan hosting hizmeti almayalı. Adı üzerinde isimtescil, alan adlarımın tamamı bu firma üzerinden alınmadır. Alan adı konusunda sıfır problem. Ama hostingleri çok yavaştı. Şu an ne durumda bilemiyorum, umarım bu sorunu düzeltmişlerdir.

ozkula, Bu firmanın fiyatları rakip firmalara göre oldukça uygun. Hitiniz yükseldikçe paketleri yetersiz kalabiliyor doğal olarak. Haliyle yükseltmek zorunda kalıyorsunuz yoksa sürekli site kapanabiliyor, tabi bu durum tüm hosting firmaları için aynı.

ihs telekom,  bu firmadan hiçbir hizmet kullanmadım fakat yorumlarda da bahsedildiğini gördüm. Sadece şunu eklemek istiyorum içinde telekom geçen hiçbir şey bana iyi bir hizmet izlenimi uyandıramıyor maalesef… 🙂

Web sitenizin durumu iyi bir yerdeyse hitiniz yüksekse sunucu kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda birçok hosting firması sizlere hızlı bir hizmet sunacaktır.

Hızlı açılan, hiçbir zaman kapalı görmediğiniz, takip ettiğiniz sitelerin hangi hosting firmasından hizmet aldığını öğrenmenizi sağlayacak bir sistem de mevcut.

Hangi sitenin hangi hosting firmasını buradan öğrenebilirsiniz.

Hakkında Mahmut Talan

İlginizi Çekebilir.

Adsense Nedir? Google Adsense Başvurusu Nasıl Yapılmalı?

Google Adsense nedir? Google Adsense başvurusu Nasıl Yapılır? Doğru, eksiksiz, düzgün bir adsense başvurusu nasıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir