Perşembe , Haziran 11 2020

Google’dan Sahte İndirme Butonlarına Önlem Geliyor

Google, güvenlik taraması ile kullanıcıları aldatan sitelere karşı alınacak tedbirleri artıracağını açıkladı.

Bazen bir program, ses dosyası, video vb. indirmek isteriz başlarız, arama yapmaya ve karşımıza çıkan sitelerde istediğimizi indirmeye çalışırız fakat hangisi doğru buton, hangi butona basalım ki inmeye başlasın?

İndirme sitelerinin birçoğunda indir butonlarında reklam bağlantıları bulunuyor ve bazen aradığımız dosya yerine istemediğimiz programları ya da virüsleri PC’mize indirmek zorunda kalabiliyoruz. Google, bu tarz sitelere savaş açmış durumda artık.

Google, blog sayfasında bu tarz aldatıcı web sitelerine karşı önlemlerin genişletileceğini duyurdu. Güvenli taramanın daha da artırılacağını ve kullanıcıyı aldatmaya yönelik web sitelerine karşı kullanıcıların uyarılacağı belirtildi.

Bu tarz uygulamalar en çok indirme ve video izleme sitelerinde bulunmakta. İndir ve izle butonlarının arkasına saklanan zararlı içerik indirme bağlantıları kullanıcıların bilgisayarlarına sızıp istenmeyen programların yüklenmesine ya da istenmeyen sonuçların alınmasına neden olabiliyor.

  Brezilya'da WhatsApp Yasaklandı!

Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılım, koruması Google Chrome tarafından kullanıcılara varsayılan olarak sunulmakta. Google yaptığı açıklamada, güvenlik taramalarının ve güvenli internet ortamının sağlanması için çalışmaların devam edeceğini duyurdu.

Hakkında Mahmut Talan

İlginizi Çekebilir.

Samsung’dan Huwaei’ye Dava!

Teknoloji alanının devlerinden Samsung, başka bir teknoloji şirketi olan Huwaei'ye patent hakkı ihlalleri gerekçesiyle dava açtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir