Cuma , Aralık 25 2020

Google’dan Akıllı Ayna da Çıktı!

Google Mühendisi Max Braun’un ortaya çıkışında öncülük ettiği akıllı ayna kullanıcılarına faydalı bilgiler sunuyor. Yani aynı anda hem kendinizi hem de bazı faydalı bilgileri görebileceksiniz. 🙂

Akıllı tabiri artık birçok üründe baş göstermeye başladı. Google mühendisi Max Braun’un geliştirdiği bu ayna sayesinde hava durumu, güncel haberler, trafik bilgileri gibi yararlı bilgileri görebiliyorsunuz.

Max Braun, geliştirdiği akıllı tahtayı Medium ile birlikte tanıttı. Bu tanıtımda gösterilen aynada bir günlük hava durumu, gün ve saat bilgileri ve haberlerde yer alan önemli son gelişmeler yer aldı.

Çalışmalarının daha başında olduğunu belirten Braun, akıllı aynanın nasıl yapılabileceğine ilişkin henüz tam bir bilgi paylaşmış değil. Bu tasarımı geliştirmek için çalışmalara devam ediliyor.

Çift Yüzlü Ayna Tasarımı

Max Braun, Fire TV Stick üzerinde çalışan bir LED monitör ile LCD kontrol ünitesinden yararlanmış.

  iphone 7'de Batarya Ömrüne Çözüm Çalışmaları!

Braun’un açıklamalarına göre, ileride daha farklı özellik ve eklentilerle birlikte bu ayna modelinin daha faydalı, birçok alanda bilgi veren ve hizmet eden bir konsepte dönüşmesi mümkün.

akıllı ayna tasarımı

Hakkında iyitekno

iyitekno.com editörleri daha önce farklı platformlarda uzun süredir bulunmakta. iyitekno.com bünyesinde buluşan iyitekno.com editörlerinin ortak yazıları iyitekno yazar başlığı altında yayınlanmaktadır. Bu yazar başlığı altında iyitekno.com'da bulunan tüm kategorilere ait yazılar bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir.

Samsung’dan Huwaei’ye Dava!

Teknoloji alanının devlerinden Samsung, başka bir teknoloji şirketi olan Huwaei'ye patent hakkı ihlalleri gerekçesiyle dava açtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir