Salı , Aralık 22 2020

Google Adsense Başvurum Sitem Neden Onaylanmıyor?

Google adsense başvurum neden onaylanmıyor? Google Adsense başvurusu nasıl onaylanır?

Bir site açtınız, yazdınız çizdiniz ve adsenseye başvurdunuz fakat kabul edilmedi. Aslında gerekli her şeyi yaptığını düşünmenize rağmen Google Adsense hesabınızın neden onaylanmadığını hala anlayamıyorsunuz.

Google Adsense Hesabınız neden onaylanmamış olabilir?

Özgün İçerik

Yazılarınızı siz mi yazıyorsunuz? Ya da yazan kişiler kendileri mi yazıyor? Yoksa başka sitelerden kopyala yapıştır tarzında mı ekleniyor yazılarınız? Kopya içerik ile hazırlanmış bir site adsense tarafından %99’luk bir oranla onaylanmayacaktır.

Kullanıcı dostu tasarım

Websitenizin tasarımı kullanıcılara hitap edebilmeli. Herhangi bir kullanıcı sitedeki yazılarınıza rahat ulaşabilmeli ve site içerisinde yer alan kategorileri rahat bulabilmeli. Karman çorman bir websitesi, neyin nerede olduğunun belli olmadığı bir websitesinin adsensede kabul edilmesi çok zor.

Tasarımın profesyonel olması gerektiğini söylemiyorum fakat kullanıcıların rahat kullanabileceği bir tasarım olması daha sağlıklı olacaktır.

Adsenseye hemen başvurmayın.

Google Adsense’ye başvurmak için fazla acele etmeyin. Öncelikle sitenizin toparlanmasını bekleyin. Az da olsa bir hite ulaştırmaya çalışın sitenizi. Zaten hitiniz yoksa adsense kabul edilseniz bile para kazanamadıktan sonra bir anlamı olmayacaktır. Websitenizi açtıktan sonra 2-3 ay gibi bir süre sitenize odaklanın ve özgün içerik girin.

  4G İnternet Rüzgarının Zirvesindeki Ülkeler!

Özgün ve kullanıcılar için faydalı içerik sonucu belli bir hit yakalarsınız zaten. Bunları yaptıktan sonra Adsense’ye başvurunuzu yapın. Örnek olarak verecek olursam, daha önce onaylattığım her site için 2 ay gibi bir süre bekledim ve bu süre içerisinde siteye özgün içerik girildi ve tasarımı da sade ve anlaşılır tutmaya özen gösterdik.

Belli bir alana yoğunlaşın.

Günümüzde artık çöp siteler diye tabir edilen oldukça fazla site mevcut. Yani her şeyden içerik girilen özellikle kopya içeriğin de fazla olduğu siteler bunlar. Bu tarz siteler artık eskisi gibi rağbet görmüyor. Yani bir forum sitesi açıp her konuda bir şeyler yazmaya çalışacağınıza belli bir alana yönelip o alanda daha sağlıklı, daha özgün içerikler girerek kısa zamanda daha iyi bir yere gelebilirsiniz.

Hakkında iyitekno

iyitekno.com editörleri daha önce farklı platformlarda uzun süredir bulunmakta. iyitekno.com bünyesinde buluşan iyitekno.com editörlerinin ortak yazıları iyitekno yazar başlığı altında yayınlanmaktadır. Bu yazar başlığı altında iyitekno.com'da bulunan tüm kategorilere ait yazılar bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir.

En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Kırpma ve Kesme Programları

En iyi ve ücretsiz video düzenleme, video kesme ve video kırpma programları tanıtımı ve özellikleri. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir