Cuma , Aralık 25 2020

Facebook ile 12. Yıla Giriyoruz!

Facebook’un kuruluşunun 12. yılı kutlamalarına başlandı. Bununla birlikte 12. yılda Türkiye’deki kullanım oranları nedir? Sitenin kullanıcı sayılarına da değindik.

Sitenin kuruluşunun 12. yıl dönümü çerçevesinde Facebook tarafından yeni etkinlikler, yeni mesajlar gönderilmeye başlandı. 12 yılın ardından ülkemizde facebook kullanıcı sayısı oldukça yüksek bir seviyede.

Türkiye’de aylık ziyaretçi sayısı 41 milyon facebook kullanıcısı var ve bu kullanıcıların 35 milyonu bu facebook ziyaretlerini mobil cihazları üzerinden yapıyor.

Ülkemizden günlük yaklaşık 30 milyon kullanıcı giriyor ve bu kullanıcıların 26 milyonu mobil cihazlar üzerinden siteyi ziyaret ediyor. Bu oran oldukça yüksek bir oran. Birçok etkinlik artık gerçek hayattan sanal hayata yöneldi. Davetiyeler, doğum günü kutlamaları, sohbetler vs.

Sosyal Paylaşım Platformu olan bu site 12. yaş gününe özel getirdiği bir yenilikle bugün karşımıza çıktı. Yeni özellikte Haberler bölümünün üstünde arkadaşlarıyla ilgili bir video görüntülenecek ve bu video kullanıcı tarafından paylaşılabilecek.

  Samsung'dan Yeni RAM Teklonojisi ile Hızlı Telefon

Arkadaşlık gününe ve 12. yaş günü dolayısla çıkarmış olduğu stickeri ve diğer stickerlere buradan göz atabilirsiniz.

happy-friends-day

Hakkında iyitekno

iyitekno.com editörleri daha önce farklı platformlarda uzun süredir bulunmakta. iyitekno.com bünyesinde buluşan iyitekno.com editörlerinin ortak yazıları iyitekno yazar başlığı altında yayınlanmaktadır. Bu yazar başlığı altında iyitekno.com'da bulunan tüm kategorilere ait yazılar bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir.

Samsung’dan Huwaei’ye Dava!

Teknoloji alanının devlerinden Samsung, başka bir teknoloji şirketi olan Huwaei'ye patent hakkı ihlalleri gerekçesiyle dava açtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir