Cuma , Aralık 25 2020

Facebook Hesabını Tamamen Silme (Resimli Anlatım)

Facebook hesabını silme mümkün müdür? Facebook profilini nasıl kapatabilirim? Facebook hesabını kalıcı olarak kapatma için yapmanız gerekenler. Facebook profilinizi kalıcı olarak silmek için yapmanız gereken işlemleri yazdık.

Facebook hesabını dondurma işlemini burada anlatmıştık. Bu yazımızda facebook hesabını tamamen silmeyi resimli olarak anlattık. Facebook’u kalıcı olarak silebilir miyim? Facebook hesabını kalıcı olarak silme anlatımı.

Bu yazımızda facebook hesabınızı dondurma yerine tamamen nasıl silebileceğini anlattık. Burada yazdıklarımızı doğru bir şekilde uyguladığınızda facebook hesabınız kalıcı olarak kaldırılacaktır. Facebook hesabı silme Türkçe anlatımla sizlere sunulmuştur.

Facebook hesabınızı kapatmadan önce bilmeniz gerekenler:

Grup ve Sayfalarınız Silinecektir.

Sahip olduğunuz  grup ve sayfalarda bulunan tek yönetici siz iseniz, bu sayfa ve gruplar hesabınızı sildiğinde otomatik olarak silinecektir. Bu sayfa ve grupların profil hesabınızla birlikte kalıcı olarak silinmesini istemiyorsanız, bu gruplara, sayfalara 2. bir yönetici eklemelisiniz.

Profilinizi Tekrar Açamıyorsunuz.

Kalıcı olarak sildiğiniz, kaldırdığınız facebook hesabınızı bir daha kesinlikle açamıyor, aktif edemiyorsunuz. Hesabınızı kaldırmadan önce bunu bilmeniz gerekiyor.

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme Türkçe Anlatım

Facebook hesabını silme işlemlerine ilk olarak uygulamalar ile başlıyoruz. Herhangi bir uygulamanız varsa bunları kaldırmanız gerekiyor.

  Facebook'ta Uygulama Nasıl Oluşturulur? (Resimli Anlatım)

İlk Adım olarak Facebook Uygulamalarınız Varsa Silin

Facebook, uygulamalarınızı silmek için tıklayın.

facebook-hesabini-tamamen-silme

Fotoğrafta görüldüğü gibi facebook uygulamaları yanında bulunan çarpı (X) ile uygulamaları kaldırıyoruz. Facebook uygulamalarını herhangi bir aktiflik olmaması için kaldırmamamız gerekiyor. Facebook hesabınızın tamamen kaldırılması için hesabınızla ilgili bir işlem olmaması lazım.

Facebook Hesabını Silme

Facebook uygulamalarını sildikten sonra aşağıdaki bağlantıya tıklayarak hesabınızı silme sayfanıza gidiyorsunuz. Hesabımı sil butonu üzerinden hesap silme işlemlerini başlatıyorsunuz.

Facebook, hesabınızı silmek için tıklayın.

facebook-hesabini-silme

Hesabımı Sil butonuna bastıktan sonra karşınıza doğru resimlerini seçmenizi isteyen ve sonrasında şifrenizi girmenizi isteyen bir pencere çıkacak. Burada istenilen resimleri işaretledikten sonra facebook şifrenizi girip altta bulunan tamam butonuna basacaksınız.
facebook-hesabini-silme-resimli

Bu işlemleri yaptıktan sonra Facebook hesabınıza iki hafta süresince herhangi bir giriş yapmamanız gerekmekte, aksi taktirde yaptığınız hesap kaldırma işlemleri boşa gidebilir ve tekrar bu işlemleri yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Hakkında iyitekno

iyitekno.com editörleri daha önce farklı platformlarda uzun süredir bulunmakta. iyitekno.com bünyesinde buluşan iyitekno.com editörlerinin ortak yazıları iyitekno yazar başlığı altında yayınlanmaktadır. Bu yazar başlığı altında iyitekno.com'da bulunan tüm kategorilere ait yazılar bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir.

İnstagram’a Çoklu Oturum Açma Özelliği Geliyor!

instagram’da çoklu oturum dönemi başlıyor, instagram birden fazla kullanıcıyla oturum açabilme özelliği ne zaman geliyor? …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir