Perşembe , Aralık 24 2020

En İyi WordPress Eklentileri 2016

En iyi WordPress eklentileri başlıklı yazımızda birbirinden faydalı ve en çok indirilen WordPress eklentilerini görebilirsiniz.

WordPress, internet hayatına girdiğinden bu yana 60 milyonun üzerinde indirilme sayısına ulaştı. Kolay kullanılabilir ve anlaşılır arayüzünün yanında arama motorları için gerekli uyuma sahip olması, açık kaynak olarak birbirinden farklı binlerce eklenti ile desteklenmesi, yine binlerce farklı tasarımlara sahip temalarının olması WordPress’i oldukça cazip kılmakta.

Wp Optimize

wp-optimize-plugin

Bu eklenti sayesinde veritabanınızı onarabilir, veritabanında gereksiz yere yer kaplayan ön izlemeleri, artıkları kalıcı olarak silebilirsiniz. Ancak işlemi yapmadan önce kendinizi garantiye almak adına veritabanının bir yedeğini alın. 

WP Optimize İndir

Wp Seo – Yoast Seo
yoast seo

Bu eklenti sitenizin arama motorlarına entegrasyonunu sağlayarak sitenizin sağlıklı çalışmasını ve aramalarda uygun sonuçlar vermesini sağlar. Ayrıca içerisinde bulundurduğu ekstra özellikler ile sitenizin haritasını da oluşturur ki böylece ekstradan bir sitemap eklentisi yüklemenize gerek kalmaz. Bu eklenti ile yazılarınızın başlığını, anahtar kelimelerini, tekil anahtar kelimesini, meta açıklamasını manuel olarak girebilirsiniz.

WP Yoast Seo İndir

Google Analytics by Yoast

Google-Analytics-by-Yoast

Eskiden web sitesi sahiplerinin birçoğu Google Analytics kodlarını sayfalara tek tek yerleştirmek zorunda kalıyordu. Uzun süredir bizleri bu zahmetten kurtaran birbirinden farklı eklentiler çıktı. Bunlar içerisinde sıkıntısız olanlardan Yoast Analytics’i öneriyorum. Eklentiyi indirin, aktif edin, ayarlar kısmından manuel olarak Analytics numaranızı yazın eklenti tüm sayfalara otomatik olarak izleme kodunu yerleştirecektir, belirttiğimiz kod numarası UA ile başlayan numaradır.

Google Analytics by Yoast İndir

Broken Link Checker – Kırık Link Kontrol Edici

broken-links

Web siteleri için oldukça önemli eklentilerden birisidir kendisi. Özellikle bir şeyler yanlış gittiğinde imdadınıza yetişir. Eklentinin özelliği adından da anlaşılacağı gibi site içerisindeki çalışmayan bağlantıları tespit etmesidir. Tarama yaparak sizlere bozuk, aktif olmayan sayfalara yönlendiren linkleri bildirir. Eklenti üzerinden bu linkleri değiştirebiir, iptal edebilir, ya da yok sayabilirsiniz.

  Wordpress Siteyi Bakım Moduna Alma! (Eklentili ve Eklentisiz)
Broken Link Checker İndir

Redirection

redirection

Sitenizi başka bir alan adına taşıdınız diyelim, ya da bazı url’lerde değişikliğe gittiniz, kategori url’nizi değiştirdiniz bu durumda herhangi bir işlem yapmazsanız, değişiklik yaptığınız url’ler Google aramalarında tıklandığında 404 hatası verecek ve bunun sonucunda sıralamada düşüş yaşayacaksınız. Bu düşüşü yaşamamak için Redirection yönlendirme eklentisini kullanmalısınız. Bu eklentiyi kurduktan sonra Araçlar kısmından eklentiyi açarak eski url’nizi onun yerine değiştirdiğiniz yeni url ile değiştirecekiniz.

Redirection İndir

Wp Super Cache

wp-super-cache-kurulumw3-total-cache-minify-ayarlari

Wp Super Cache, Sitenizin hızını artıracak bir eklentidir. Bu eklenti de wordpress’in olmazsa olmaz eklentileri arasında yer almaktadır. WordPress’in en faydalı eklentileri yazımızda da bu iki eklentiye yer vermiştir.

Wp Super Cache İndir

W3 Total Cache

w3-total-cache-minify-ayarlari

Bu kategoride yer alan bir başka eklenti ise W3 Total Cache eklentisidir.  Super Cache ile birçok yönden benzerlik gösterse de kullanımı daha detaylı ve site yapılandırmasında daha etkili olduğu söylenebilir.

W3 Total Cache İndir

Seo Smart Links

seo-smart-links

Birçok haber ve magazin sitelerinde gördüğünüz yazılar içerisinde belli başlı abartılmadan yer alan bazı kelimelerde farklı konuların linklerini görebiliyoruz. Bu eklenti de WordPress’te bunu yapabilmemizi sağlıyor. İstediğimiz kelimeye atadığımız bir linki veriyoruz ve o kelime artık yazıda o linki alıyor otomatik olarak.

Seo Smart Links İndir

Akismet

akismet-kurulumu

WordPress ile birlikte gelen bir eklentidir. Eklentinin temel özelliği gelen spam yorumlardan siteyi korumaktır. Özellikle WordPress’in spam yorumları oldukça fazla olabileceğini düşünürsek bu eklentinin oldukça faydalı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yapmanız gereken tek şey eklentiyi aktif hale getirdikten sonra Akismet ile WordPress üyeliğinizi bağlamanızdır. Aktif ettiğinizde zaten size ne yapmanız gerektiğini söyleyecektir.

Akismet İndir

Contact Form 7 – İletişim Formu

iletisim formu indir

İletişim formunuz olacaksa, kullanıcıların sizlere bir form aracılığı ile mesaj göndermesini istiyorsanız bu eklenti tam size göre.

Contact Form 7 İndir

Hakkında Mahmut Talan

İlginizi Çekebilir.

WordPress Soru Cevap Eklentisi İndir

WordPress altyapılı sitenizde soru cevap olarak kullanacağınız bir sistem arıyorsanız bu yazımız ve yazımızın sonunda …

1 yorum

  1. Hepsini ekledim çok çok teşekkürler faydalı eklentiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir