Perşembe , Aralık 24 2020

En Çok İndirilen Akıllı Telefon Uygulamaları

Drawbridge şirketinin yapmış olduğu araştırma sonuçlarına göre en çok indirilen android, ios telefon uygulamaları listesi.

Drawbridge, 2015 yılının son 3 ayına göre android ve ios sistemlerine sahip akıllı telefonlarda en çok tercih edilen, indirilen uygulamaları açıkladı. İşte o uygulamalar:

Birçok alanda zirvede yer alan sosyal medya, video izleme, oyun oynama gibi etkinlikler için hazırlanan android ve ios uygulamaları bu sıralamada güvenlik amaçlı hazırlanan uygulamaların gerisinde kaldı. Bu da akıllı telefon kullanıcılarının her şeyden önce virüs vb. tehlikelere karşı güvenliği artırmaya yönelik uygulamaları tercih ettiğini göstermektedir.

Android’in Zirvesinde, Clean Master!

Clean Master, Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda en çok indirilen uygulama olarak listenin 1. sırasında yer alıyor. Bu uygulama kullanıcıların telefondan sildiği uygulamaların artıklarını temizliyor, hızı artırıcı özellikleri de içerisinde barındırıyor, RAM temizleme vb.

  LG G5 Özellikleri Hakkında Yeni Bilgiler

CM Security Antivirus 2. sırada!

Yine bir Android güvenlik uygulaması listenin 2. sırasında yer alıyor.

Birçoğumuzun bildiği bir sistem olan Maçkolik uygulaması ise süpriz bir şekilde listenin 7. sırasına yerleşmeyi başarmış.

en_cok_indirilen_android_uygulamalari

iOS uygulamaları içerisinde oyunlar daha çok tercih ediliyor!

iphone işletim sistemi iOS, zaten kullanıcıların müzik vb. dosyaları indirmesine izin vermemektedir. Bu sebeple kullanıcıların özgürlüklerini bir nebze kısıtlamış olsa dahi güvenlik açısından kullanım konusunda yetersiz kullanıcıların telefon güvenliğini sarsabilecek dosya vb. zararlı içerikleri indirmesine engel olmaktadır. Bu sebeple olsa gerek ki iphone kullanıcıları daha çok eğlence sektörüne ağırlık vermekte ve iOS’ta eğlenceye yönelik uygulamalar listenin zirvesinde yer almaktadır.

2015’in son 3 ayına yönelik olarak yapılan bu araştırmada, Ekim, Aralık ve Ocak ayları indirme istatistikleri gösterilmiştir.

en_cok_indirilen_ios_iphone_uygulamalari

Hakkında iyitekno

iyitekno.com editörleri daha önce farklı platformlarda uzun süredir bulunmakta. iyitekno.com bünyesinde buluşan iyitekno.com editörlerinin ortak yazıları iyitekno yazar başlığı altında yayınlanmaktadır. Bu yazar başlığı altında iyitekno.com'da bulunan tüm kategorilere ait yazılar bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir.

Öğretmenler İçin Yazılı Okuma Uygulaması İşinizi Çok Kolaylaştıracak

Öğretmenler için bazen oldukça bezdirici bir iş olabilen yazılı okuma yükünü büyük bir oranda azaltarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir