Perşembe , Aralık 24 2020

Adsense Nedir? Google Adsense Başvurusu Nasıl Yapılmalı?

Google Adsense nedir? Google Adsense başvurusu Nasıl Yapılır? Doğru, eksiksiz, düzgün bir adsense başvurusu nasıl yapılmalıdır?

Google Adsense, Google’ın sunmuş olduğu bir reklam servisidir. Bu servis üzerinden reklam yayıncıları Google Adwords üzerinden reklam verenlerin reklamlarını yayınlamaktadırlar. Bu reklam gelirlerinin bir kısmı Google’a bir kısmı da yayıncıya para kazandırmaktadır. Önemli bir kısmını Google’ın aldığını da belirtelim.

Google Adsense başvurusu nasıl yapılır?

Google Adsense başvurusu yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunmakta. Bunların başında sitenizin adsense başvuru sürecine uygun kriterlere sahip olup olmadığı gelmektedir. Sitenizin özgün içerik ve kullanıcılara iyi bir hizmet sunan bir site olmasına özen gösterin. Sitenizin tasarımının da adsense başvuru onayı süresince değerlendirildiğini unutmayın.

Google Adsense başvurunuzu yapmadan önce Goolge Adsense ile ilgili hazırlanmış olan program politikalarını buradan okumanızda fayda var.

Google Adsense Başvurusunu Yapmak İçin TIKLAYIN…

adsense-basvurusu-nasil-yapilir

Yukarıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra böyle bir sayfa çıkacak ve orada oturum açacaksınız. Bir gmail hesabınız varsa oturum açın yoksa Hesap oluştur butonuna basın.

  Google'dan Akıllı Ayna da Çıktı!

adsense-basvuru-yapma

Adsense için başvurduğunuz site adını yazıyorsunuz. Dili de Türkçe kullanacaksanız Türkçe olarak seçip devam edin.

adsense-basvurusu-yapma

Son bölüme geldik bu bölümü dikkatli doldurmanız gerekmektedir, tıpkı diğer bölümler gibi. Ülkenizi seçtikten sonra saat dilimini otomatik olarak algılamaktadır zaten. Daha sonra:

Alacaklı adı: Bu bölümü dikkatli girin zira ödemelerde sıkıntı yaşayabilirsiniz. Alacaklı adınızda Türkçe karakter girmeyin. Örneğin Yılmaz Kılıç ilse, Yilmaz Kilic yapın. Ödemelerde bir sıkıntı olmuyor.

Adres kısmı da oldukça önemli. İleride de değiştirebilirsiniz fakat başvurunuzu yaparken doğru bir adres girmeniz, kurallara uygun bir adres yazmanız önemli. Posta kodunu da doğru yazın. Telefon numaranızı doğru yazın. Telefonunuza doğrulama kodu ile ilgili mesajlar geldiğinde sıkıntı yaşamayın ayrıca daha sonra güvenlik önlemi olarak da telefon numaranıza kod gelmesini isteyebilirsiniz farklı yerden girişlerde o yüzden telefon bilginizi de doğru yazmanız önemli.

Örnek bir adres bilgisi:

Hasan Yildirim
Taşkent Mah. 238. Cd. Yildiz Apt. 9. Blok
Kat:3 No:16
33240 Mersin / Silifke
Turkey

adsense-dogru-basvuru-nasil-yapilir

Hakkında iyitekno

iyitekno.com editörleri daha önce farklı platformlarda uzun süredir bulunmakta. iyitekno.com bünyesinde buluşan iyitekno.com editörlerinin ortak yazıları iyitekno yazar başlığı altında yayınlanmaktadır. Bu yazar başlığı altında iyitekno.com'da bulunan tüm kategorilere ait yazılar bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir.

En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Kırpma ve Kesme Programları

En iyi ve ücretsiz video düzenleme, video kesme ve video kırpma programları tanıtımı ve özellikleri. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir