Cuma , Aralık 25 2020

Adobe Flash Player Tarih Oluyor!

Adobe, Flash Player’in adını değiştirerek farklı özelliklere sahip Adobe Creative CC karşımıza çıktı.

40 yıldır Adobe Flash Player olarak bildiğimiz ve olmazsa olmazlardan olan bu uygulama yeni adıyla Adobe tarafından tanıtıldı ve resmen piyasaya sürüldü.

Flash Player’in sol yıllardaki kullanıcı rağbetindeki düşüşünden ve kullanılan yazılım içeriğinin 3’te biri kadarının HTML5 olması da böyle bir yeniliğin gerçekleştiği düşünülüyor.

Yeni Programın Adı, Animate CC

Yeni ismin Animate CC olması, bu yazılımın Adobe’nin Creative Cloud birlikteliğinin bir parçası olduğunu da gösteriyor. Bu yeni uygulama ile Adobe Flash Player’in yalnızca adı değişmedi. Ek olarak kullanıcılara birçok yeni gelişmiş özellikler sunuldu. Adobe’nin yapmış olduğu bu geliştirmeler ve yenilikler sonucu animasyon hazırlayan tasarımcılar da artık 4K videolar tasarlayabilecekler.

Yeni yazılımın içeriğinin büyük bir bölümünü HTML5 ile oluşturuldu. Bu bağlamda Flash gibi bir ismin yeni bir isimle değiştirilmesinin yerinde olduğunu söyleyebiliriz.

  WhatsApp Kullanıcı Sayısı Rekorunu Kırdı!

Hakkında iyitekno

iyitekno.com editörleri daha önce farklı platformlarda uzun süredir bulunmakta. iyitekno.com bünyesinde buluşan iyitekno.com editörlerinin ortak yazıları iyitekno yazar başlığı altında yayınlanmaktadır. Bu yazar başlığı altında iyitekno.com'da bulunan tüm kategorilere ait yazılar bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir.

Samsung’dan Huwaei’ye Dava!

Teknoloji alanının devlerinden Samsung, başka bir teknoloji şirketi olan Huwaei'ye patent hakkı ihlalleri gerekçesiyle dava açtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir