Çarşamba , Aralık 23 2020

Adil Kullanım Kotası Kaldırılacak mı?

Türk Telekom internet hizmetinde sınırsız paket diye tabir edilen paketinde dahi belirli bir sınır bulunmakta ve bu sınıra bir ay dolmadan önce ulaşıldığında ve aşılmaya başlandığında adil kullanım hakkı adı altında kullanıcıların internet hızı azaltılmakta, internet hızı düşürülmekte.

Bu konuda Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO‘su Erkan Akdemir yaptığı açıklamalarla konuyla ilgili sorulara cevap verdi:

Adil kullanım kotası denildiğinde çok değişik hızlarda ve kategorilerde tarifemiz var. Müşteriler ister fiber isterse adsl tarifelerde istedikleri kotaları kullanabiliyorlar.

Tabi diğer kotalarda bir iyileştirme ve yükseltme mümkün. TTNet’in daha önce vermiş olduğu kotaların daha önce gerekli bir şekilde verilmediğini belirten Erkan Akdemir bu alanda iyileştirme yapılacağını, servislerin düzeltmeye gidileceğini belirtti.

Upload hız sınırında nasıl bir düzenlemeye gidileceği sorusu üzerine Erkan Akdemir, ise bu konuda çalışmaların yapıldığını özellikle son değişim ve birleşimle birlikte upload hız sınırında da bir değişim ve gelişme görüleceğini belirtti.

  Facebook’ta “durum çok ciddi” kandırmacası

Hakkında iyitekno

iyitekno.com editörleri daha önce farklı platformlarda uzun süredir bulunmakta. iyitekno.com bünyesinde buluşan iyitekno.com editörlerinin ortak yazıları iyitekno yazar başlığı altında yayınlanmaktadır. Bu yazar başlığı altında iyitekno.com'da bulunan tüm kategorilere ait yazılar bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir.

Samsung’dan Huwaei’ye Dava!

Teknoloji alanının devlerinden Samsung, başka bir teknoloji şirketi olan Huwaei'ye patent hakkı ihlalleri gerekçesiyle dava açtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir